Alphabet sağlık alanında işten çıkarmalara başladı

0

Alphabet sağlık

Alphabet’in sağlık bilimleri birimi Verily Life Sciences, 200’den fazla çalışanını yani iş gücünün yaklaşık yüzde 15’ini işten çıkardığını söyledi.

Hareket, şirketler zorlu bir ekonomide harcamaları kısmaya çalışırken, teknoloji firmaları ve bankalar arasında yoğunlaşan kurumsal Amerika’daki benzer tasarruf uygulamalarını takip ediyor. Şirket, analitik aracı Verily Value Suite ve bazı erken aşamadaki ürünlerin geliştirilmesini durdurduğunu belirterek, bazı çalışanların da şirket içinde taşınacağını sözlerine ekledi.

2015 yılında Google X araştırma programından doğan Verily, geçen yıl Eylül ayında Alphabet’ten 1 milyar dolar topladı. O sırada, eski bir başkan olan Stephen Gillett’in CEO olarak görevi devraldığını ve kurucu ortak Andy Conrad’ın şirketin yönetim kurulu başkanı olduğunu duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>