Alphabet üçüncü çeyrek raporu yayınlandı

0

Alphabet üçüncü çeyrek

Google’ın çatı şirketi Alphabet üçüncü çeyrek mali sonuçlarını yayınladı. Alphabet, bu çeyrekte de gelirlerini artırmayı başardı.

Alphabet üçüncü çeyrek raporu

Google’ın çatı şirketi Alphabet, yazılımdan robotiğe kadar birden çok alandaki şirketleriyle faaliyetlerine devam ediyor. Teknoloji sektörüne yön veren Alphabet, 2020 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaştı.

Alphabet tarafından paylaşılan verilere göre geçen yılın aynı dönemine kıyasla gelirlerde yüzde 14 artışla 46,2 milyar dolar seviyesine ulaşıldı. Alphabet’in 2019 yılı üçüncü çeyrekte elde ettiği gelir ise 40,5 milyar dolar seviyesindeydi.

Alphabet’in net kârında ise 2019’un aynı dönemine kıyasla yüzde 59,1’lik yükselişle 11,2 milyar dolar seviyesine ulaşıldı. Alphabet, 2019 üçüncü çeyrekte 7,1 milyar dolarlık net kâr bildirmişti.

Bu durum Alphabet’in hisse başı kârına da olumlu yansıdı. Alphabet, 10,12 dolar olan hisse başı kârını bu dönemde 16,4 dolara çıkarmayı başardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>