Altcoin Dogecoin viral oldu

0

Altcoin Dogecoin

Sosyal medyada altcoin Dogecoin viral oldu. Dogecoin viral olduktan sonra yüzde 20 değerlenerek büyük bir hareketlilik yaşadı.

Altcoin Dogecoin viral olup yüzde 20 değerlendi

Sosyal medya, siyasi olaylardan para birimlerinin değerlerine kadar büyük bir etkiye sahip. Kripto para piyasası da sosyal medyadaki yorumlardan doğrudan etkileniyor.

Son dönemin altcoinlerinden olan Dogecoin, TikTok’ta viral oldu. TikTok’ta olan yeni bir challenge ile #DogecoinTikTokChallenge etiketi popüler oldu. Bu etiket, yaklaşık yarım milyon görüntüleme aldı. Jamezg97 isimli bir kullanıcı tarafından başlatılan challenge’da, Dogecoin’in çok değersiz olduğu paylaşıldı. Daha sonra ise 800 milyon TikTok kullanıcısı ile 1 ulaşması sağlandığında, 10 bin dolara ulaşılacağı belirtildi.

Daha sonra kullanıcılar, Dogecoin’e yoğun bir ilgi gösterdi. Temmuzun ilk haftasında yüzde 20 değerlenmişti. Dogecoin’in TikTok’ta challenge olduktan sonra ise 1 günde yüzde 19 değerleme yaşandı.

0,0028 dolardan işlem gören Dogecoin, Coinmarketcap verilerine göre piyasa değerine göre 33. sırada yer alıyor. Kripto para piyasasına bir hayli ilgili olan Elon Musk da Dogecoin’in en sevdiği kripto para birimlerinden biri olduğunu söylemişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>