Altcoin piyasası hareketlendi

0

Altcoin piyasası

New York merkezli bir kripto para borasından gelen açıklama sonrasında hareketlenme yaşandı. Altcoin piyasası yükselişe geçti.

Altcoin piyasası açıklamadan olumlu etkilendi

 Büyük kripto para borsaları, yeni coinler listelemeye başladıklarında, piyasanın genelinde olumlu bir etkilenme yaşanıyor.  Bu kez New York merkezli bir borsanın yaptığı listeleme piyasaya olumlu yansıdı.

Kripto borsası Gemini, dijital teklifler listesine Chainlink (LINK), Dai (DAI) ve Orchid’i (OXT) eklediğini duyurdu. yapılan bu açıklama altcoinlere doğrudan olumlu yansıdı. Listeleme sonrasında OXT ve LINK değerleri sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 15 oranında artış gösterdi üstelik bu üç tokenin de aslında 24 Nisan’da listelenecek olmasına rağmen ilk açıklamadan böyle bir artış gelmesi piyasa için sevindirici oldu.

Chainlink, Dai ve Orchid kripto para birimlerinin yanı sıra blockchain teknolojisi için de önemli bir role sahip.  Örneğin Chainlink, akıllı sözleşmelerde kullanılması için verilerini Ethereum blok zincirinde yayınlıyor.

Gemini tarafından yapılan açıklamada, bu varlıkların platformun kapsamını genişlettiğini ve kripto para misyonlarını genişletmeyi umdukları belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>