Techinside Google News
Techinside Google News

Alüminyum pil kapasitesi artırıldı

Enerji depolama için yeni alüminyum pil teknolojisi geliştirildi. Yeni pillerin kapasitesinin, sıradan alüminyum pillerinkinin 2 katı olduğu belirtiliyor.
- Advertisement -

Yenilenebilir enerji depolama çalışmalarına yönelik yeni bir alüminyum pil teknolojisi geliştirildi. Yeni pillerin kapasitesinin, sıradan alüminyum pillerinkinin 2 katı olduğu belirtiliyor.

Alüminyum pil kapasitesi 2 kat arttı

İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile Slovenya’daki Ulusal Kimya Enstitüsü, alüminyum pillere yönelik yeni bir arge projesi geliştirdi. Yenilenebilir enerjinin daha yüksek kapasitelerde ve daha çevreci şekilde depolanmasını hedefleyen araştırmacılar, alüminyum pillerin yapısında bazı değişiklikler yaptı.

Alüminyum pillerdeki grafit katodu, antrakinon isimli bir organik molekülle değiştiren araştırmacılar, bu şekilde pillerin enerji yoğunluğunu artırabildi. Yeni tasarımın oldukça çevreci olduğunu belirten araştırmacılar, gelecekte bu pillerin lityumiyon piller ile yarışabileceğini belirtiyor.

Ayrıca bu yeni alüminyum pillerin, sıradan alüminyum pillere kıyasla iki kat daha fazla enerji yoğunluğuna sahip olduğu belirtiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir