Amazon, 3D vücut taraması yapan bir startup’ı satın aldı

0

Amazon, yaptığı son satın alma ile moda sektöründe de bir santral haline geliyor. Amazon, son olarak 3D vücut taraması yapan, New York merkezli bir startup olan Body Labs’ı satın aldı.

TechCrunh’ın yaptığı bu satın alma haberinde, resmi bir fiyat belirtilmese de satışın 50 milyon dolar ile 70 milyon dolar aralığında gerçekleştiği belirtildi. Body Labs, farklı sektörden firmalar için vücut şeklini ve hareketini 3D olarak işliyordu.

Body Labs’ın web sitesinde 3D vücut tarama teknolojisinin oyun sektöründe kullanılabileceği ileri sürülürken, çevrim içi alışveriş deneyiminde de kullanılabileceği belirtiliyor. Yazılım, moda sektöründeki son trendlerden biri olan “kişiselleştirilmiş tasarım” için son derece önemli bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Body Labs’ın yazılımı ile kişinin istediği modelde ve kişinin vücut ölçülerine uygun şekilde kıyafet tasarlamak mümkün oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>