Techinside Google News
Techinside Google News

Amazon 437 milyon dolar zarar yazdı

2014 yılının üçüncü çeyreğinde 437 milyon dolar zarar açıklayan Amazon maalesef yatırımcılarını mutsuz ettiği gibi borsa değerinde de büyük düşüş yaşadı.
- Advertisement -

Infographic: Amazon's Losses Widen as Fire Phone Flops | Statista

Analiz ve istatistik sitesi olan Statista tarafından hazırlanan yukarıdaki grafik Amazon’un 2009 yılının başından bu yana cirosundaki değişim ile birlikte net kâr ve zararını da gösteriyor. Amazon tüm bu süreç içinde en büyük zararını geride bıraktığımız 2014 üçüncü çeyreğinde yaşadı. Tam 437 milyon dolar zarar açıklayan Amazon yatırımcılarını büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Jeff Bezos‘un uzun yıllardır, uzun süreli kârlılık hedefinde yaşanan bu kayıp Amazon hisselerinin yüzde 10 değer kaybetmesi sonucunu beraberinde getirdi.

Bu zararın ana sebebi olarak Fire Phone satışlarındaki başarısızlık gösteriliyor. Amazon Fire Phone yüzünden 170 milyon dolar değer kaybederken elinde hâlâ satılmamış 83 milyon dolar değerinde Fire Phone olduğu düşünülüyor.

Tüm bu olumsuz finansal göstergeye rağmen Amazon’un 2014’ün üçüncü çeyreğini 20,58 milyar dolar ciro ile kapattığını gözden kaçırmamak lazım. Amazon büyük bir ihtimalle ciroda büyümeye devam edecektir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir