Amazon Almanya çalışanları greve gidiyor

0

Amazon ile Trump

Amazon çalışanları, şirketin zor çalışma koşullarını protesto etmek için, Black Friday siparişlerinin hazırlanmasının gerektiği bugünlerde greve gidiyor.

İş yükü çok arttı

Amazon’un çok büyük satış hacmine ulaştığı Black Friday döneminde grev yaparak şirketi zor duruma düşürmek isteyen çalışanlar, böylece zorlu çalışma şartlarında iyileşme talep edecekler.

Normal dönemde bile siparişleri yetiştirmek için “tuvalete dahi” gidemeden iş yapmak zorunda olan çalışanların, Black Friday nedeniyle iş yüklerinin aşırı artması, grevleri de beraberinde getirdi. Bakalım bu seferki grev, Amazon’un şartları iyileştirmesine yeterli olacak mı?

Amazon daha önce şirket içindeki çalışanların olumlu öykülerini yayınladığı bir sosyal medya kampanyası da başlatarak tüm çalışanların işlerinden şikayetçi olmadığını ve Amazon’da çalışmaktan mutlu olduklarını göstermek istemişti. Ancak yine de Amazon çalışanlarının şikayetlerinin önüne geçilemiyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>