Amazon artırılmış gerçeklik uygulaması tanıttı

0

Online alışveriş devi Amazon, evine yeni eşyalar almak isteyenlerin hayatını kolaylaştıracak bir uygulama tanıttı. 

iPhone telefonlar için geliştirilen uygulama sayesinde şirketin müşterileri ev eşyaları veya aksesuarlar satın alırken artırılmış gerçeklik teknolojisiyle eşyaların evin içinde nasıl duracağını görebilecekler.

O koltuk salonda nasıl görünecek?

Uygulama sayesinde kullanıcılar online alışveriş devinin sitesinde satışta olan binlerce farklı ürünü satın almadan önce, telefon kamerası üzerinden, evin içine yerleştirip nasıl göründüğünü kontrol etme imkanına sahip olacaklar.

Online alışveriş mağazasında satıcılar aslında daha önce artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanabiliyorlardı ancak o yöntemde ürünler tam anlamıyla sanallaştırılmış ürünler değil, boyutları ölçmek için kullanılan, elle çizilmiş etiketler şeklinde beliriyordu.

Şirketin yeni yayına soktuğu uygulamada ise mobilya, oyuncak, aksesuar gibi binlerce çeşit ürün gerçek görselleriyle sanallaştırılmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>