Amazon avuç içi ödeme teknolojisini yaygınlaştırıyor

0

Amazon avuç içi ödeme

Amazon avuç içi ödeme teknolojisini yaygınlaştıracak yeni bir adım atıyor. Gelecekte bu teknoloji, üçüncü taraf mağazalarda kullanılabilecek.

Amazon avuç içi ödeme sistemi marketlerde

Amazon bir blog gönderisinde, temassız ödemelerinde Whole Foods Market mağazalarıyla önemli bir adım attığını duyurdu.

Amazon One, bir kartı avuç içinde tutmanıza ve ardından elinizi okuyucu cihazının üzerine getirerek ürünler için ödeme yapmanıza olanak tanıyor. Şimdiye kadar Amazon Go, Amazon Books ve diğer küçük mağazalarla sınırlı kalan bu özellik, Whole Foods Market ile daha da yaygınlaşıyor.

Amazon, kasiyersiz teknolojiye izin vermek için ürünleri otomatik olarak tarayan Dash Cart ve Amazon Go’da Just Walk Out teknolojisi de dahil olmak üzere birçok perakende teknolojisi deniyor. Eylül 2020’de Amazon One, oldukça hızlı bir şekilde büyüdü.

Amazon, ödeme hızı ve avucunuzu kaydetme kolaylığı ve temassız yapısı sayesinde müşteri geri bildirimlerinin “harika” olduğunu söyledi. Amazon bu hizmeti daha da genişletmeyi ve hatta üçüncü taraf perakendecilere sunmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>