Amazon çalışan maaşlarına zam yapıyor

0

Amazon çalışan maaşları

Sendika tartışmaları sonrasında Amazon çalışan maaşlarına zam yapıyor. 500 binden fazla işçiye zam yapılacağı belirtildi.

Amazon çalışan maaşlarına zam kararı aldı

Çalışma saatleri ve mola kısıtları konusunda sık sık eleştirilen Amazon, çalışan şatlarında iyileşmeye gidiyor. Sendika tartışmalarının ardından Amazon lojistik çalışanlarına zam yapıyor.

Amazon, lojistikte çalışan personelleri için saatlik 3 dolara kadar maaş artışı yapacağını duyurdu. Amazon başkan yardımcısı Darcie Henry bu zammın 500 binden fazla çalışana uygulanacağını belirtti. Henry, şu anda saatlik 15 dolarlık başlangıç maaşlarının olduğunu, zammın ise saatlik 50 sent ile 3 dolar aralığında olacağını vurguladı.

Bu ayın başlarında, depodaki işçilerin üçte ikisi Perakende, Toptan Satış ve Çok Katlı Mağazalar Birliği’ne (RWDSU) katılmama yönünde oy kullandı. Ancak Amazon, çalışanlarını baskıyla sindirmekle suçlandı. Tüm bu gelişmelerin ardından Amazon zam kararı alarak, üzerindeki iddiaları bir nebze de olsa azalttı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>