Amazon çalışanları TikTok kullanamayacak

0

Amazon çalışanları TikTok

ABD ile Çin arasındaki teknoloji savaşı, her alana sıçramış durumda. NYT tarafından paylaşılan habere göre, Amazon çalışanları TikTok kullanmayacak.

Amazon çalışanları TikTok yasağı ile karşı karşıya

Google ile Huawei arasında 2019’da başlayan gerginlik, ABD ile Çin arasında teknoloji savaşları haline gelmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından ABD, Çin menşeli birçok ürün ve hizmete adeta savaş açtı.

Bu nedenle ABD merkezli şirketler de Çin menşeli ürün ve hizmetlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyor. Bu konuda önemli bir adım da Amazon’dan geldi. The New York Times tarafından paylaşılan habere göre, ABD merkezli e-ticaret devi Amazon, çalışanları için kısıtlamaya gitti. Artık Amazon çalışanlarının, TikTok kullanmasının yasaklandığı belirtildi.

Habere göre artık şirket çalışanlarının telefonlarında ve iş e-postalarına giriş yaptıkları diğer cihazlarda  TikTok girişi yapılamayacak. Bu konuda çok hızlı bir şekilde harekete geçen TikTok tarafından ise önemli açıklamalar geldi. TikTok sözcüsü, gizliliğe önem verdiklerini ve Amazon’un bu konuda neden tedirginlik yaşadıklarına anlam veremediklerini söylüyor. Salgın döneminde yoğun çalışan Amazon çalışanları için eğlence ve ilham dolu vakit geçirmelerini sağladıkları için gurur duyduklarını da belirtti.

Amazon Prime Video’nun TikTok’a reklam vermesi, Ancak Amazon’un çalışanları için böyle bir yasak kararı alması da Amazon’un bu konuda çelişkili davrandığını gösteriyor. Ayrıca bir şirketin, çalışanları için böyle bir kısıtlamaya gitmesi de yoğun eleştiri almış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>