Amazon çalışanlarına zam yapıyor ve 100 bin yeni işçi alıyor

0

Amazon ile Trump

Covid-2019 Corono virüs krizi nedeniyle fiziksel alışverişler durma noktasına gelmişken e-ticaret devi, evlere kapanan halkın alışveriş talebine yetişemiyor. 

Talep patlaması oldu

Amazon, karantina ayları boyunca devam edeceğini ve “geçici” olduğunu düşündüğü bu süreçte siparişlere yetişebilmek için depolarında çalışmak üzere ABD’de 100 bin yeni işçi alacağını açıkladı.

Ayrıca, bu yoğun dönemde çalışanların yoğunluğunu karşılamak için saatlik ücretlere de 2 dolar zam yaptığını açıkladı. Ancak zam, Nisan sonuna kadar geçerli olacak. Nisan sonunda krizin ve yoğunluğun geçtiğine dair belirtiler ortaya çıkarsa, bu fazla çalışma primi geri çekilecek.

Amazon Avrupa ülkeleri 2 Euro, İngiltere içinse 2 Pound zam miktarı açıkladı. 

Öyle görünüyor ki, dünyada krizin vurmadığı tek şirket şimdilik Amazon olacak gibi görünüyor. Öte yandan Amazon’un siparişleri üzerinden üreticiler de fiziksel alışverişlerde kaybettikleri gelirin bir kısımını geri alabilecekler.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>