Amazon ‘çok acayip’ bir merkez inşa ediyor

0

Elektronik ticaretin dev ismi Amazon kendisi için yeni bir merkez binası inşa ediyor. Ancak şirketin açıkladığı bina planları, kampüsün “çok acayip” bir özelliğe sahip olacağını ortaya koydu.

Seattle’da inşa edilen yeni ofis binasının önüne, nesli tehlike altında olan bitki türlerinin yer alacağı üç tane büyük cam küre yerleştirilecek. Aynı zamanda çalışanlar için dinlenme noktası da olacak bu kürelerin içi yemyeşil habitatla çevrilecek. Biosafir adını taşıyacak olan dev küreler ofis binasının tam önünde yer alacak.

30 metre yüksekliğe sahip olacak küreler küçük bir bahçe görünümünde tasarlanacak. 2018 yılında açılışı yapılacak bahçede yok olma tehlikesi yaşayan 300’den fazla bitki türü bulunacak. Amazon’un emlak operasyonları yöneticisi bu proje ile teknoloji dünyasını doğal yaşamla ilişkilendirmeyi amaçladıklarının da altını çiziyorlar. Projenin aynı zamanda şirketin çevre duyarlılığı hakkında da bir sembol olması bekleniyor.

Henüz inşaat halinde olan yeni cam küreler, bölgedeki turistler için popüler bir fotoğraf noktası haline de dönüşmüş durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>