Amazon Dash button işini büyütüyor

0

Amazon Türkiye’de hizmet vermiyor olsa da dünyada büyük ilgi gören uygulamaları ve servisleri ile dünyanın çehresini değiştirdiği gerçeği inkar edilemez. Firma şimdi, hızla popülerleşen Dash button ürününde yeni tedarikçilerin devreye gireceğini açıkladı.

1 yaşındaki Dash button, kullanıcıların evde biten sarf malzemeleri, yiyecek, içecek gibi maddelerin tek düğme ile siparişini sağlıyor. Kullanıcılar her bir marka için ayrı bir Dash button kullanırken bu butonları, evde ilgili noktalara yerleştirebiliyorlar. Örneğin, çamaşır deterjanı bitmek üzereyken düğmeye basmak için deterjan markasının düğmesini çamaşır makinesinin üstüne yapıştırabiliyorlar. Deterjan bitmek üzereyken düğmeye basan ev sahibine anlaşmalı yerel marketlerden hızla deterjan ulaştırılıyor.

Kullanıcılar hangi düğme ile neyi ne kadar satın almak istediğini akıllı telefondan bir kere belirliyor, sonrasında düğmeye her bastıklarında bu siparişler hızla eve ulaştırılıyor. Elbette kullanıcılar düğmeye yanlışlıkla basmaları halinde siparişleri akıllı telefon üzerinden kolayca iptal de edebiliyorlar.

Amazon’un satışlarını büyük oranda arttıran bu pratik e-ticaret düğmesi için kayıtlı olan markalara şimdi yenileri ekleniyor. Şimdilik 30 kadar markanın ürünlerini sipariş etmeye yarayan Dash button, yeni markalarla beraber 100 farklı markanın ürünlerine erişim sağlayabilecek. Elbette kullanıcılar her marka için ayrı bir düğme kullanmak durumunda olacak.

1 Nisan 2015’te duyurulan Dash button ürünü, önce Amazon’un 1 Nisan şakası sanılmıştı ancak ürünün gerçek olduğu anlaşılınca Amazon büyük bir taleple karşılaşmıştı. Kullanıcılar ürünü kullanabilmek için yıllık 99 dolar ödedikleri Amazon Prime üyeliğine sahip olmak zorunda ve her bir markanın butonu için de 5 dolarlık ödeme yapıyorlar. Ancak söz konusu düğmeyle ilk alışveriş yaptıklarında bu 5 dolarlık ücret kartlarına iade ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>