Amazon depo işçileri greve gitti

0

Amazon depo işçileri

Amazon depo işçileri, ağır çalışma şartlarını gerekçe göstererek greve gitti. Amazon depo işçileri, Prime Day gibi önemli bir etkinlikte greve başlaması, Amazon’u endişelendiriyor.

Prime Day’e Amazon depo işçileri damga vurdu

İndirim ve çeşitli fırsatları için gelenekselleşen Amazon Prime Day’e bu yıl depo işçileri damga vurdu. İşçiler, daha iyi koşullarda çalışma istekleri konusunda e-ticaret devinin dikkatini çekebilmek için bu özel etkinlikte greve gittiler. Almanya, İspanya ve Polonya’daki Amazon işçileri tarafından grev başlatıldı. İşçiler, ikramiye almamalarına ve hastalıklara karşı koruma eksikliğine rağmen çalışma saatlerindeki artışı protesto ediyorlar.

Grev çağrısında bulunan Alman sendikası Verdi’den Stefanie Nutzenberger mesajlarının çok açık olduğunu belirterek, Amazon’un işçilerin sağlığını tehlikeye atarak para kazandığını vurguladı.

Washington Post’a göre, 16 Temmuz’da İspanya’da 1800 işçi greve gitti ve bu grevin 18 Temmuz’a kadar sürmesi bekleniyor. Almanya’da ise binlerce işçi 17 Temmuz günü yürüyüş gerçekleştirerek, seslerini duyurmaya çalışacak.

Amazon gibi bazı dev şirketlerin, aslında çalışanlarını zor durumda bıraktığı haberlerine sık sık rastlıyoruz. Amazon’un, depo işçilerini saati 14.31 dolardan çalıştırdığı ve sağlık&sosyal haklar konusunda zor durumda bıraktığı belirtiliyor. Bu yıl 3.4 milyar dolar kazanç sağlaması beklenen etkinlikte böyle bir greve gidilmesi Amazon’u endişelendiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>