Amazon depo robotik şirketi satın aldı

0

depo robotik

Amazon, depolarında robotik entegrasyonu genişletmeye devam ederken Belçika merkezli depo robotik şirketi Cloosterman’ı satın aldı.

Satın alma, Cloostermans mekatronik robotik çözümleriyle Amazon’un robotik yeteneklerini artırıyor. Bu robotik asistanlar, Amazon tarafından ağır nesnelerin istiflenmesi ve taşınması gibi ağır hizmet işlerinin yanı sıra müşteriler için ürünleri paketlemek için kullanılacak. Firmalar e-ticaret operasyonlarında 2019 yılından beri iş birliği yapıyordu.

Amazon’da Global Robotics başkan yardımcısı Ian Simpson bir blog yazısında: “Amazon’un robotik ve teknolojiye yaptığı yatırımlar, nasıl daha iyi ve daha güvenli bir iş yeri inşa ettiğimizi destekliyor” dedi. Simpson: “Operasyonlarımızda tasarladığımız, ürettiğimiz ve dağıttığımız robotik ve teknolojiyi genişletmeye ve hızlandırmaya devam ederken, Cloostermans’ı Amazon’a davet etmeyi dört gözle bekliyoruz ve birlikte neler yapabileceğimizi görmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni anlaşmaya göre, Cloostermans’ın yaklaşık 200 çalışanı Amazon’un kadrosuna katılacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>