Amazon dijital reklamcılık sektörünü değiştirecek

0

Amazon dijital reklamcılık

Dijital reklamcılık sektörü, uzun süredir Google ve Facebook’un tekeli altındaydı. Ancak Amazon dijital reklamcılık sektöründe yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyor.

Amazon dijital reklamcılık ile büyüyecek

Günümüzde pazarlamacıların ağırlık verdiği ana konuların başında dijital reklamcılık geliyor. Tüketicilere ulaşmanın daha kolay olduğu bu alanda, Google ve Facebook uzun süredir piyasanın iki hakimi konumunda. eMarketer verilerine göre iki şirketin birleşik reklam payı, piyasanın yüzde 60’ını oluşturuyor. Ancak bu durumda değişim yaşanacak gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketinden Amazon da dijital reklamcılık sektörüne yöneliyor. Forrester tarafından paylaşılan bilgilere göre Amazon, dijital reklam sektöründe bu yıl yüzde 50 büyüyecek. ABD dijital reklam pazarındaki payı ise yüzde 6,8’den 8,8’e yükselecek.

Piyasanın iki tekel şirketi Google ve Facebook’un birleşik reklam payının ise ilk defa düşüş yaşaması bekleniyor. Bu payın yüzde 60’tan yüzde 59,3’e düşeceği tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>