Amazon elektrikli araç teslimatlarını artırıyor

0

Amazon elektrikli araç

Amazon elektrikli araç teslimatlarını Los Angeles ile genişletiyor. Bu elektrikli araçların bazıları, test amacıyla kullanılacak.

Amazon elektrikli araç kullanımını artırıyor

Ulaşım ve teslimat amaçlı kullanılan içten yanmalı motorlar, dünyada karbon salınımında büyük rol oynuyor. Bunun için sektörde elektrikli araç dönüşümüne yönelik önemli çalışmalar yürütülüyor.

Amazon, Rivian R1T model pickuptan filosuna eklemek için 100 bin adet elektrikli van sipariş etti. Prototipleri ortaya çıkan bu elektrikli van için seri üretime önümüzdeki yıllarda başlanacak. Amazon ilk etapta bu model vanları Los Angeles’ta kullanarak test edecek.

2021’de ise Amazon elektrikli vanları 15 şehirde daha kullanıma sunmayı planlıyor. Teslimatlarda yaşanacak menzil sorununa da çözüm arayan Amazon, bunun için binlerce şarj istasyonu kurmayı planlıyor. Böylelikle şarj ağının genişlemesiyle, elektrikli teslimat ağı da büyümüş olacak.

Amazon’un elektrikli vanlarının özelliklerine baktığımızda ise LED fren lambaları, 360 derece kamera gibi ileri teknik altyapıya sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca kabin ve kargo bölümü de çalışanların işini kolaylaştıracak nitelikte.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>