Amazon GO önünde kuyruk oluştu!

0

Amazon’un, sıra beklemeyi elimine etmek için kasiyerleri kaldırdığı yapay zekalı market konsepti GO’nun ilk gününde, marketin kapısında kuyruk oluşması, büyük bir ironi oluşturduk.

Sıraya girmekten yine kaçamadılar

Sıra beklemeden alışveriş yapma kavramı üzerine kurulu bir konsept olan Amazon GO’nun yine sıra oluşumuna neden olması ilk bakışta mağaza konseptinin başarısızlığı anlamına gelebilir ancak bu sırayı yapay zekalı mağazayı merak eden kalabalığın ilk gün heyecanı ile açıklamak mümkün.

Amazon’un Seattle’da açtığı ilk marketin sadece 150 metre kare olması da bu sorunun yaşanmasında başrolü oynadı. Yangın yönetmeliğine göre bu kadar küçük bir mağazaya alınabilecek insanların sayısı sınırlı olduğu için mağaza yöneticileri kapı önünde durarak içeri girenlerin sayısını sınırlamak zorunda kaldı.

Amazon, mağazanın ileriki günlerde, müşterilerin merakını yenmesiyle, yoğunluktan kurtulacağını düşünüyor. Şirket ayrıca farklı bölgelerde başka mağazaları da açmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>