Amazon GO’lar büyüyor mu?

0

kasiyersiz mağaza

Amazon, kasiyersiz ve yapay zekalı market konsepti GO’yu “büyütmek” için çalışma yapıyor.

Kasiyeri yok ama fazla ürünü de yok

Şirketin büyük ilgi gören GO marketleri şimdilik sadece küçük mekanlarda ve sadece sınırlı sayıda ürünle hizmet veriyor. Bunlar daha çok, hazır kahvaltılıklar, yemekler, atıştırmalıklar gibi ürünler olarak dikkat çekiyor.

Ancak Amazon’un şimdi GO konseptini büyüterek gerçek anlamda bir süpermarkete dönüştürmek için çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Şirketten sızan bilgilere göre Amazon GO konseptini büyüterek perakende sektöründe büyümek istiyor ancak daha büyük marketler açma kararını testin sonuçlarına göre verecek zira birkaç küçük sandviç ve içecek alıp ödeme yapmadan marketten çıkmakla, market arabalarını dolduracak kadar alışveriş yapmak, lojistik olarak farklı problemler ortaya çıkarıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>