Amazon haftada üç gün hibrit çalışmaya döndü

0

Amazon hibrit çalışma

Amazon.com yaptığı açıklamada, 1 Mayıs’tan itibaren çalışanlarının haftada en az üç gün ofiste olmasını zorunlu kılacağını söyledi.

COVID-19 salgını, şirketlerin çalışanlarını uzaktan çalışmaları için eve göndermesiyle iş yerini değiştirdi. Dünya genelinde sokağa çıkma kısıtlamaları hafiflese bile, büyük bir çalışan nüfusu uzak veya hibrit bir ortamda kalmaya devam ediyor.

Amazon’un blogunda yayınlanan bir mesajda CEO Andy Jassy, ​​kararın bu hafta başlarında bir toplantıda alındığını ve hareketin öğrenmeyi ve işbirliği yapmayı kolaylaştıracağını yazdı. Jassy, ​​”Bu geçiş, Puget Sound, Virginia, Nashville’deki şehir merkezi konumlarımızın ve dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarımızın ofise gittiği düzinelerce şehirde bulunan binlerce işletmeye destek sağlayacak” diye yazdı.

Şirket, kuralın bazı istisnaları olacağını ekledi – müşteri destek rolleri ve satış görevlileri uzaktan çalışma seçeneğine sahip olacak. Amazon, Ekim 2021’de, bireysel ekiplerin şirket çalışanlarının bir haftada kaç gün ofisten çalışmasının bekleneceğine karar vermesine izin vereceğini söylemişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.