Amazon hava taşımacılığına mı başladı?

0

Amazon’un, dünya çapında kargo operasyonunu daha hızlı şekilde yürütmek için 40 kargo uçağı kiraladığı ve siparişleri uçaklarla göndermeye başladığı ortaya çıktı.

Üzerinde Amazon Prime Air yazan, Amazon logolu uçaklar, havalimanlarında da görülmeye başlandı.

Hava taşımacılığını kontrol eden kurumların raporlarına göreyse uçaklar neredeyse full dolu olarak kalkıyor. Bu da şirketin yakında yeni uçakları devreye alabileceğini gösteriyor.

Dev online ticaret servisi, her saniye sayısız ürünü satarken bu ürünlerin müşterilere ulaştırılması da ayrıca bir operasyon gerektiriyor.

Tuvalet kağıtları Amazon’u bezdirdi

Amazon şimdi yeni uçaklarıyla, daha önce üçüncü parti kargo şirketlerine ödediği kargo ücretlerinden büyük oranda tasarruf etmiş olacak.

Sadece ABD’de 50 milyona yakın Amazon Prime abonesi olduğu ve bunların çok yoğun şekilde yeni ürünler sipariş ettiği de biliniyor. Öyle ki Amazon Prime üyeleri, ücretsiz kargo nedeniyle, tuvalet kağıtlarını bile Amazon üzerinden sipariş ediyorlar. Hafif olmasına rağmen hacim olarak çok yer kaplayan bu siparişler nedeniyle, Amazon’la çalışan kargo şirketleri artık ağırlığın yanında, hacime göre de ücretlendirmeye başlamışlardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>