Amazon hisseleri yükselişe devam ediyor

0

Amazon hisseleri

E-Ticaret ve teknoloji dünyasının en büyüklerinden Amazon, son yıllarda başarılı günler geçiriyor. Böylelikle Amazon hisseleri yükselişini sürdürüyor.

Amazon hisseleri 3.000 doları geçti

Koronavirüs salgını birçok sektörü olmuşuz etkilese de teknoloji dünyası bu konuda hızlı reaksiyonlar aldı. Hatta kademeli normalleşmenin yaşandığı bu süreçte Amazon gibi dev isimler, gelirlerini de artırmaya devam ediyor.

Amazon koronavirüs salgınına rağmen gücüne güç katmaya devam ediyor. Budan sadece birkaç gün önce 2.600 dolar seviyelerinde olan Amazon hisseleri, NASDAQ’ta 6 Temmuz’da 3.000 dolar barajını aştı. Böylelikle Amazon hisseleri 4 gün gibi çok kısa bir süre içinde yüzde 12 değer kazanmış oldu. Hisselerde yaşanan yükselmeyle Amazon’un piyasa değeri de 1,5 trilyon dolara ulaşmış oldu.

Dünyanın en zenginleri listesine yer olan Bezos da bu hisse artışıyla gelirini artırdı. Şu anda 166 milyar dolardan fazla kişisel serveti bulunan Bezos, hisse değerlemeleri sonrasında 4 günde 6 milyar dolar kazanmış oldu. Bezos’ın 2026 yılında ise trilyoner statüsüne ulaşacağı tahmin ediliyor.

Amazon piyasa değeriyle şu anda Apple ve Microsoft’un hemen arkasında yer alıyor.  Bezos ise dünyanın en zenginleri listede ilk 3 sırayı uzun yıllar bırakmayacağının sinyallerini vermeye devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>