Amazon iflas edecek mi?

0

Amazon iflas

Dünyanın en zenginleri listesinde birinci sırada bulunan Jeff Bezos, şirketi Amazon hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bezos’a göre Amazon iflas etmekten kaçamayacak.

Bir gün Amazon iflas edecek

Geleceğe yönelik başarılı ön görüleri sayesinde dev şirketler kuran ve dünyanın en zengini olan Jeff Bezos, şirketi Amazon’un bir gün iflas edeceğini söyledi. Büyük şirketlere bakıldığında ömürlerinin 100 yıldan fazla olmadığını söyleyen Bezos, bunun Amazon için de geçerli olacağını belirtti.

Perakende sektöründeki Sears gibi dev şirketlerin iflasının, Amazon için de yaşanacağını vurguladı. Müşteri odaklı olmanın ise kaçınılmaz sonu mümkün olduğunca geciktirdiğini ifade etti.

Özellikle son dönemde açtığı kasiyersiz mağazaları ile tüm dünyada büyük ses getiren şirket için böyle bir öngörüde bulunulması oldukça ilginç karşılandı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>