Amazon ile Microsoft davalık oldu

0

Amazon ile Microsoft

Pentagon’un açtığı bulut bilişim ihalesinin Microsoft’a kaptırılması, siyasi polemikleri de beraberinde getirdi. Amazon ile Microsoft davalık oldu.

Amazon ile Microsoft arasında gerginlik

Pentagon, 10 milyar dolarlık değerindeki bir bulut bilişim işi için Amazon ve Microsoft ile görüşmeler yürütmekteydi. Ancak Pentagon, JEDI olarak adlandırılan bu sözleşmeyi Microsoft ile imzalama kararı vermişti.

Amazon, Pentagon’un bu kararında siyasi etki olduğunu ve sözleşmenin bu yüzden Microsoft ile imzalandığını iddia etti. Ayrıca daha önce başkan Trump’ın Amazon’a yönelik yaptığı yaptırımlar da buna örnek olarak gösterildi.

ABD Savunma Bakanı Esper ise konuyla ilgili çıkan iddiaların ardından direkt olarak açıklama yaptı. Esper, sözleşme sürecinin özgür ve adil bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>