Amazon ile Trump arasında gerginlik!

0

Amazon ile Trump

Amazon ile Trump arasında bulut teknolojisi ihalesi nedeniyle anlaşmazlık yaşanıyor. Hatta Amazon, Trump’ın istifa etmesine yönelik çağrıda da bulundu.

Amazon ile Trump arasında ihale gerginliği

Bulut teknolojileri alanında dünyanın lider şirketlerinden biri olan Amazon, ABD’de askeri bulut bilişim alanında bir ihaleye girmek istemişti. Ancak Amazon, bu ihalede devre dışı kalmış ve ihaleyi kazanan başka bir şirket olmuştu.

Ekim 2019’da meydana gelen bu olayın etkileri halen devam ediyor. Amazon’un iddialarına göre, 10 milyar dolarlık bu ihalenin sonucunda ABD Başkanı Donald Trump direkt olarak etkili oldu. Hatta Trump’ın, Savunma Bakanı Jim Mattis’e direkt olarak Amazon’u ihaleden çıkarın dediği iddia edildi.

Bu sorunun arkasındaki ana nedenin ise Trump ile Amazon’un CEO’su Jeff Bezos arasındaki bireysel gerginlik olduğu belirtiliyor. Ayrıca Amazon’un yeni bölgelere açılırken yaşadığı yasal sorunlar da göz önüne alındığında, Amazon cephesinden gelen bu iddialar gerçek olabilir. Ancak ABD yönetiminden konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>