Amazon işe alım sürecinde değişikliğe gitti

0

Amazon işe alım süreci

Amazon’un işe alım süreci sırasında Bar Raiser programını bıraktığı ve iddiaya göre kaliteden çok nicelikli bir işe alma sürecine yol açtığı bildirildi.

Amazon’un web sitesine göre, Bar Raiser programı, görüşme sürecini denetlemesi ve adayın güçlü yönlerini ve görüşmecilerin başka türlü kaçırabileceği fırsatları belirlemesi için üçüncü taraf bir kişinin getirilmesini içeriyor.

Şirkete göre Bar Raiser programı, büyük ölçüde Amazon’daki işe alım sürecine dahil oluyor ve çalışanlar tarafından gönüllü olarak oluşturuluyor ve işe alım sürecine doğrudan katkıda bulunmalarına olanak sağlıyor. Ancak çalışanlar, şirketin geçen yılın Ocak ayında Bar Raiser programını kaldırmaya başladığını söyledi.

Kaynaklar, programın kaldırılmasının üniversiteden hemen sonra görüşülen giriş seviyesindeki yazılım mühendislerine atfedildiğini ve kısmen Amazon’un 2019’dan bu yana neredeyse ikiye katlanan ve toplu işten çıkarmalardan kısmen sorumlu olan hızlı genişlemesinden kaynaklandığını söyledi.

CEO Andy Jassy, ​​bir basın açıklamasında Amazon işten çıkarmaları hakkında yorum yaptı ve hızlı çalışan akışının şirket tarihindeki en büyük işten çıkarmalara büyük ölçüde katkıda bulunduğunu söyledi. Jassy: “Bu yılki inceleme, belirsiz ekonomi ve son yıllarda hızla işe alımlar yaptığımız göz önüne alındığında daha zor oldu” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>