Amazon karbon salınımı hedefini açıkladı

0

Amazon karbon salınımı

Amazon karbon salınımı konusunda 2030 yılı hedeflerini açıkladı. E-ticaret devi, çevre dostu bir şirket olmak için yeni projeler geliştirecek.

Amazon karbon salınımı için savaşacak

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, dünyanın en değerli 5 şirketi arasında yer alıyor. Ancak rakipleri Facebook, Google, Microsoft ve Apple gibi yenilenebilir enerji konusunda pek bir çalışması bulunmamaktaydı. Yapılan son açıklamada, Amazon’un 2030 yılına kadar karbon salınımını yarıya düşüreceği belirtildi. Ayrıca 2019 yılı sonu itibariyle şirketin karbon ayak izinin açıklanacağı ve şeffaf bir planlama yapılacağı duyuruldu.

Ancak Amazon’un bu yar yarıya azalmayı hangi projelerle yapacağı henüz açıklanmadı.

Amazon’un sevkiyat araçlarını tamamen elektrikli hale getirmesi ve yenilenebilir enerji santralleri kurması pek sürpriz olmayacak.

İş politikalarıyla sık sık eleştrilen Amazon, geçtiğimiz aylarda New York’ta da protesto edilmişti. Eyalet yetkilisinin Amazon’un New York’ta kuracağı merkezde vergi indirimi yapabileceklerini söylemesi tepkilere neden olmuştu. Zaten dünyanın en zengini olan insanı tarafından yönetilen şirketin, vergi indirimine ihtiyacı olmadığı vurgulanmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>