Amazon kargo sayısını açıkladı!

0

Amazon kargo

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden Amazon kargo sayısını açıkladı. Amazon, 1 yılda yaklaşık 2.5 milyar ürünü kargo ile ulaştırdı.

Amazon kargo istatistiklerini açıkladı

Günümüz ticaret çağında e-ticaret sektörüyle kargo şirketlerinin doğrudan bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. E-ticaret dev ismi Amazon, dünyanın en büyük kargo şirketleriyle neredeyse rekabet eder hale geldi.

1 yıllık istatistiklere göre Amazon 2.5 milyar kargo teslimatı gerçekleştirdi. Aynı dönemde dev kargo şirketleri UPS ve FedEx ise sırasıyla 4,7 milyar ve 3 milyar kargo teslimatı yaptı.

Morgan Stanley tarafından yapılan tahminlere göre Amazon, yaptığı kargo teslimatlarının yaklaşık yarısını kendisi gerçekleştirdi. Amazon özellikle şehir içindeki kargo teslimatlarını kendi imkanlarıyla gerçekleştirmeye çalıştı.

Genel istatistiklere baktığımızda, Amazon’un dünyanın en büyük kargo şirketleriyle rekabet edebilecek hale geldiğini görüyoruz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>