Amazon kasiyersiz mağaza hedefini açıkladı

0

kasiyersiz mağaza

E-ticaret sektörünün devi Amazon, kasiyersiz mağaza için gelecek planını açıkladı. Kasiyersiz mağazalar, ABD’de giderek artıyor.

3 yılda 3000 kasiyersiz mağaza

Geçtiğimiz yıl kasiyersiz faaliyet gösteren mağaza konsepti Amazon Go tanıtılmıştı. Amazon, ilk 3 Amazon Go mağazasını genel merkezin de yer aldığı Seattle’da açmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Chicago’da yeni bir Amazon Go mağazası açarak, ilk defa şehir dışına açılmıştı.

Yapay zeka ve görme teknolojileri ile alışverişi müşteriler için de daha kolay ve keyifli hale getiren Amazon Go mağazalarına artan talep devam ediyor. Fiziksel alışveriş deneyimini de dijitalleştimeyi başaran Amazon, kasiyersiz mağazaların sayısının 3 yılda 3000’e ulaşacağını duyurdu. Bir tane Amazon Go mağazasını açabilmek için ise gerekli teknoloji yatırımım 1 milyon dolar olduğu belirtiyor.

ABD’nin en büyük alışveriş zinciri olan Walmart da Amazon’un başlattığı bu akıma ayak uyduracak. Walmart, geçtiğimiz günlerde yapay zeka teknolojisi ile kasiyersiz çalışan mağazalar açacağının sinyalini vermişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>