Amazon kendi Corona test laboratuvarını kuruyor

0

Amazon teslimatlar

ABD’deki 50 Amazon deposunda, çalışanlarda coronavirüs testlerinin pozitif çıkması, Amazon’u acil önlem almaya yöneltti.

Yüz binlerce çalışan için virüs riski

Çalışanların, test endişesiyle hastanelerde sıra beklemesini veya enfeksiyon kapma riskine girmelerini engellemek isteyen  dev şirket, kendi içinde test laboratuvarı kuruyor.

Aynı zamanda ABD’nin en önemli tıbbi araç gereç ve hastane tedarikçisi konumunda olan Amazon, çalışanlarından alınan kan ve sürüntü örneklerini test edeceği laboratuvarlar kuracak. Bu laboratuvarlarda, çalışanların örnekleri düzenli olarak test edilecek.

Böylece salgın sürecinde enfekte olan çalışanlar için hem hızlı bir şekide tedavi imkanı doğacak hem de diğer çalışanlara virüs bulaştırma riski minimuma inecek. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>