Amazon Key ile garaj teslimatları yaygınlaşıyor

0

Amazon Key ile garaj teslimatları

Prime üyeleri için Amazon Key ile garaj teslimatları yaygınlaşıyor. ABD’de daha fazla kullanıcı, bu hizmetten yararlanabilecek.

Amazon Key ile garaj teslimatları için yeni dönem

Amazon Key olarak bilinen Prime üyelik avantajı, kuryelerin uyumlu kilitlerle ve kameralarla donatılmış evlere veya garajlara girip paketlerini teslim etmelerine olanak tanıyor.

Amazon bu hizmetini, paket teslimatlarını kolaylaştırmak ve evde olmayan müşterilere ulaşabilmek için 2017 yılında başlattı. Amazon bu hizmetini işletmelerle bir hayli genişletti.

Amazon garaj içi teslimatlarını, market teslimatları sağladığı tüm alanlarda kullanılabilir hale getiriyor. Çevrimiçi perakendeci Amazon, Key by Amazon seçeneğini 5.000’den fazla ABD şehir ve kasabasına getirdiğini duyurdu.

En son yaygınlaştırma Prime üyelerine, Amazon Fresh veya Whole Foods siparişlerinin garajlarında teslim edilmesini sağlıyor. Amazon’un sattığı bir myQ akıllı garaj kilidi, kuryenin içeri girmesine izin verecek. Ayrıca daha fazla güvenlik için Amazon’a ait Ring akıllı ev kamerası veya Liftmaster kullanarak teslimatların videoları da görüntülenebilecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>