Amazon korona virüsü nedeniyle fiyat düzenlemesi yaptı

0

Amazon korona virüsü

Amazon korona virüsünü fırsat bilerek fahiş fiyatların sunulduğu ürünleri satıştan kaldırdı. Satıştan kaldırılan ürün adedinin bir milyonu geçtiği belirtiliyor.

Amazon korona nedeniyle düzenlemeye gitti

Dünya genelinde artan kroona virüsü tehlikesi, kişilerin acil sağlık ve medikal ürünlerine gösterdiği talebin artmasına neden oldu. Artan bu talep, bazı kişiler tarafından kötü amaçlı bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Şu anda dünyanın en büyük perakende satış sitesi olan Amazon, korona nedeniyle fiyatı artan ürünlere yönelik düzenleme yaptı. Amazon, fiyatları fahiş şekilde artırılan bir milyon ürünü satıştan kaldırdı. Amazon tarafından yapılan açıklamada, bu tip fiyat artışlarına izin verilmeyeceği duyuruldu.

Özellikle korona virüsü vakaları öncesinde satış fiyatı 20 dolar olan maskenin, Amazon’da 128 dolara kadar çıkarılması bu konuda tepkilerin gelmesine neden oldu.

Amazon, yapay zeka destekli sistemi sayesinde fiyat değişikliklerini anlık olarak takip edebiliyor. Bunun yanı sıra fiyat değişikliklerine manuel olarak müdahalelerde de bulunabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>