Amazon Macie’nin yeni özellikleri duyuruldu

0

Amazon Macie yeni özellikleri

Bir Amazon.com şirketi olan Amazon Web Services (AWS), Amazon Macie’nin güncellendiğini duyurdu. Bu güncelleme ile birlikte Macie yeni özelliklere, dünya çapında daha fazla kullanılabilirliğe ve fiyat indirime kavuştu. 

Amazon Macie hangi özelliklere kavuştu?

Yeni özellikler arasında kişisel bilgilerin (PII) daha doğru bir şekilde algılanması için güncellenmiş makine öğrenimi modelleri, müşteri tanımlı veri türleri için destek ve AWS Organizations ile yerel çoklu hesap yönetimi bulunuyor. Şimdilik dünya çapında 17 AWS Bölgesi’nde hizmet veren Macie, önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla bölgede kullanıma sunulacak. 

Amazon Macie’yi kullanmak için ek bir ücret ödemek veya peşin taahhüt vermek gerekmiyor ve müşteriler yalnızca işlenen veriler ve değerlendirilen Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) klasörleri için ödeme yapıyorlar. Macie’yi kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Amazon Macie, müşterilerin AWS’deki hassas verilerini daha kolay keşfetmelerine ve korumalarına yardımcı olan ölçeklenebilir ve düşük maliyetli bir hizmet sunarak bu yükü azaltıyor. AWS Management Console’dan tek bir tık ile etkinleştirilen Amazon Macie, müşterilere Amazon S3 klasörlerinin tam bir envanterini otomatik olarak sağlıyor. Müşteriler, hassas veri keşfi için göndermek istedikleri klasörleri seçiyor ve Amazon Macie bu verileri tanımlamak ve sınıflandırmak için makine ve öğrenimi ve dizin eşleşmesi kullanarak önceden tanımlanmış yaygın hassas veri türleri ile kıyaslıyor.

Amazon Macie’nin veri keşif motoru son birkaç ay içinde, depolama ve hesaplama kaynaklarını daha iyi kullanmak ve daha hızlı ve ölçeklenebilir algılama gerçekleştirmek için tamamen yeniden tasarlandı. Bu optimizasyonlar ile işlenen GB başına fiyat 5 dolardan 1 dolara düşürülerek yüzde 80 (yüksek hacimli müşteriler için yüzde 90’ı aşan) fiyat indirimi sağlandı.

AWS Management Console’da tek bir tıklama veya tek bir API çağrısı ile Amazon Macie’yi kullanmaya hızlı ve kolay bir şekilde başlayabilirsiniz. Deneme sürümü, 30 gün ücretsiz Amazon S3 klasör envanterini ve klasör düzeyinde güvenlik değerlendirmelerini içeriyor. Müşteriler, deneme süresi sona erdiğinde aylık tahmini toplam harcamalarının ne olacağını görmek için Amazon Macie konsolunda maliyet tahmini görüntüleyebiliyor. Amazon Macie ayrıca aylık 1 GB hassas veri keşfi işlemini ücretsiz olarak sunuyor. Bu ücretsiz hizmet, sadece 30 günlük deneme süresi için geçerli değil, süresiz olarak geçerliliğini koruyor.

Amazon Macie şu anda, ABD Doğu (Kuzey Virginia), ABD Doğu (Ohio), ABD Batı (Kuzey California), ABD Batı (Oregon), Kanada (Orta), Avrupa (Frankfurt), Avrupa (İrlanda), Avrupa (Londra), Avrupa (Paris), Avrupa (Stockholm), Asya Pasifik (Hong Kong), Asya Pasifik (Mumbai), Asya Pasifik (Seul), Asya Pasifik (Singapur), Asya Pasifik (Sidney), Asya Pasifik (Tokyo) ve Güney Amerika (São Paulo) bölgelerinde kullanılabiliyor ve yakında daha fazla bölgeye gelmesi planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>