Amazon Mesafe Asistanı geliştirdi

0

Amazon Mesafe Asistanı

Amazon Mesafe Asistanı ile çalışanlarının sosyal mesafeyi korumasını istiyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisine dayanan sistem, çalışanları bu konuda teşvik ediyor.

Amazon Mesafe Asistanı nasıl çalışıyor?

Kademeli olarak normalleşmenin başladığı bugünlerde, şirketler kontrolü kaybetmemek için yenilikçi uygulamalar yapıyor. Amazon, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen 2 metrelik sosyal mesafeyi koruma için önemli bir çalışmaya imza attı.

Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan sistem, çalışanların etrafında 2 metre çapında çemberler çiziyor. Sosyal mesafeye uyanların etrafındaki çember yeşile boyanıyor. Mesafeyi bozanların çemberi ise kırmızı ile belirtiliyor.

Şirket içinde farklı noktalara koyulan ekran ile bu çemberler görülebiliyor. Bir nevi hatırlatıcı olarak çalışan sistem, şirket içinde sosyal mesafenin korunmasını hedefliyor. İlk etapta çalışanlardan olumlu geri dönüşler alan sistemin, önümüzdeki günlerde şirkette yüzlerce noktaya kurulacağı belirtiliyor. Amazon yöneticilerinden Porter ise hiçbir şeyin çalışanlarının sağlığından daha önemli olmadığını ve çalışanları güvende tutmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>