Amazon Music ile Spotify rekabet edecek

0

Amazon Music ile Spotify

Sesli asistanlardaki yükselişinin ardından Amazon Music ile Spotify rekabete giriyor. Böylelikle sektörde Spotify’ı zor günler bekliyor.

Amazon Music ile Spotify rekabeti başlıyor

Çevrimiçi müzik dinleme platformlarından Spotify, bir süredir bu sektörde tek başına olması sayesinde dünyanın en büyüğü haline gelmişti. Ancak Apple Music’in yaptığı yenilikler, Deezer ve Muud’un da sektöre girmesi rekabeti kızıştırdı.

YouTube Music kendi müzik platformunu duyurdu ve böylelikle çevrimiçi müzik sektöründe yeni bir döneme gelindi.

Son olarak ise Amazon, sesli asistanlarla hayatımıza giren Amazon Music’in farklı bir platform olarak hayatına devam etmesine karar verildi. iOS ve Android’de kullanıma sunulan Amazon Music, Amazon Prime veya Amazon Music Unlimited üyeliği olan kullanıcılar tarafından ücretsiz kullanılabiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>