Amazon müşterilerine cenneti mi vadediyor?

0

Dünyada el atmadığı bir alan kalmayana kadar genişlemeye ve büyümeye kararlı olan Jeff Bezos ve dev şirketi Amazon, şimdi de sağlık alanında önemli bir atılıma kalkıştı.

Amazon neyin peşinde?

Geçtiğimiz yıl ünlü yatırımcı Warren Buffet ve yatırım bankası JPMorgan Chase ile sağlık sektöründe girişimler yapacağını duyuran Amazon’un planları belli oldu.

Amazon müşterilerine sağlık takip hizmetleri sunacak olan Heaven (Cennet) isimli bir uygulama duyuran Amazon ayrıca Heaven üyeleri için çeşitli sağlık kuruluşlarında indirimler ve kampanyalar düzenleyecek, sağlık hizmetlerini daha kolay, daha pratik, daha ekonomik ve daha ulaşılabilir kılacak.

Öte yandan ilginç bir şekilde, Amazon bu servisin “kar amacı gütmeyen” bir oluşum olduğunu da belirtiyor. Yani diğer deyişle, Jeff Bezos, Warren Buffet ve yatırım bankası JPMorgan Chase, insanoğlunun sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için sağlık reformu ve devrimi yaratmaya odaklı bir vakıf kurup hayır işleme hesabı yapıyor olabilir mi?

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>