Amazon Ocak ayında Türkiye’den işe alım yapacak

0

Elektronik ticaret devi Amazon henüz Türkiye’de ofis kurmadı ancak bünyesine Türk çalışanlar almak için Ocak ayında Türkiye’ye gelecek.

Teknoloji dünyasındaki kontaklara davetiyeleri göndermeye başlayan Amazon, Madrid, Berlin ve Lüksembutg ofislerinde istihdam etmek üzere yazılım geliştirme mühendisleri ve yazılım geliştirme yöneticileri işe alacak.

23-27 Ocak 2017’de İstanbul’da yapılacak görüşmeler için mekan henüz belli değil ancak görüşmelere katılmak için www.amazon.jobs/jobs/447154 adresinden başvuru yapmak gerekiyor. Bu adreste aranan özelliklere dair detaylı bir tanımlama da bulunuyor.

Amazon Türkiye’ye ofis açacak mı?

Amazon’un Türk mühendisler istihdam etmeye başlaması, yakın gelecekte Türkiye’ye yönelik operasyonel planları olabileceğine dair şüphe de uyandırıyor.

Suudi Arabistan’ın Amazon’a rakip olarak Noon isimli online alışveriş servisini kurması, Amazon’un faaliyet göstermediği Orta Doğu / Müslüman ülkelere yönelik harekete geçmesine neden olmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>