Amazon ofis yazılımları mı geliştiriyor?

0

Amazon kısa süre sonra kendini Microsoft’un en büyük rakibi olarak ilan edebilir. ABD’da Amazon’un eski bir çalışanına açtığı dava, şirketin Microsoft’a rakip olmak üzere gizli hazırlık içinde olduğunu gösterdi.

Amazon’un bulut servis sağlayıcı şirketi Amazon Web Services’in (AWS) eski yöneticisi şirketten ayrılıp ofis yazılımları geliştiren bir startup kurunca AWS de eski yöneticisini dava etti. AWS’nin iddiasına göre, eski yönetici şirkette henüz medyaya duyurulmamış çok gizli ofis yazılımları geliştiriyordu ve bu konuda AWS içinde edindiği birikimleri kendi şirketine taşıyarak haksız rekabet yaratmış oldu.

Amazon’un mahkemeye verdiği bu bildiri ile şirketin ofis verimlilik yazılımları geliştirdiği ortaya çıkmış oldu. Böylece Amazon’un Google gibi kendi ofis yazılımlarını hayata geçirmek üzere olduğu ve Microsoft’a rakip olarak ortaya çıkacağı anlaşıldı.

AWS halihazırda Microsoft ile bulut servisleri konusunda rekabet ediyor ancak ofis yazılımları alanı Microsoft’un en güçlü olduğu alan ve Microsoft bu alanda şimdiye dek Google dışında onu zorlayacak başka bir rakiple karşılaşmamıştı. Dünyanın en zengin insanı sıralamasında Bill Gates’i geçip birinci olmaya çok az bir farkı kalan Jeff Bezos şimdi bu hamlesi ile rakibinin elinden alacağı küçük de olsa pazar payı ile birinciliği garantileyebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>