Amazon One Medical’i satın aldı

0

Amazon One Medical

Amazon, birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısı One Medical’i 3.49 milyar dolara satın almayı kabul ederek, e-ticaret devinin sanal sağlık hizmetini genişletti ve ilk kez gerçek mekanda çalışan doktor muayenehanelerini ekledi.

Tamamen nakit anlaşma, nispeten küçük iki oyuncuyu birleştirecek. Çünkü Amazon daha hızlı büyümek isteyen ABD sağlık hizmetlerine yıllarca süren bir yürüyüşe devam edecek. Çevrimiçi perakendeci, Amazon Care markası altında diğer işverenlere hizmet sunmadan önce ilk olarak 2019’da Seattle’da kendi personeli için sanal bakım ziyaretleri gerçekleştirdi. Aynı şekilde 2018’de çevrimiçi eczane PillPack’i satın alarak daha sonra başlattığı bir reçete teslimatı ve fiyat karşılaştırma sitesini destekledi.

Amazon Sağlık Hizmetleri kıdemli başkan yardımcısı Neil Lindsay, “Sağlık hizmetlerinin yeniden keşfedilmesi gereken deneyimler listesinde üst sıralarda olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Seattle merkezli perakendeci, bakımı iyileştirme ve hızlandırma emellerinin sinyallerini verdi. Ancak, Amazon’un marketlerdeki kasiyerlerin rolünü nasıl otomatikleştirdiğine benzer büyük bir fikir henüz ortaya çıkmadı. Amazon, One Medical’de Airbnb Inc ve Alphabet Inc’in Google’ı gibi 767.000 üyeli ve kurumsal müşterisi olan ve web sitesine ve son finansal sonuçlara göre hizmetlerini çalışanlara bir fayda olarak sunan zarar eden bir şirket satın alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>