Amazon Ormanları Facebook’ta satılıyor

0

Amazon Ormanları Facebook

Koruma altına alınan Amazon Ormanları Facebook Marketplace’te satılmaya başlandı. Bu ormanlar, yakılarak ormansızlaştırılıyor.

Amazon Ormanları Facebook’ta satışta

Aslında koruma altında olan Amazon Ormanları, şirketler ve vatandaşlar tarafından zarara uğratılabiliyor. Burada ağaç kesimleriyle veya yangın çıkararak kendisine rant sağlamaya çalışan şirketler ve vatandaşlar bulunuyor.

BBC Brezilya tarafından paylaşılan habere göre, çok daha korkutucu bir tablo bulunuyor. Facebook Marketplace’te, koruma altında olan ormanlık alanlar illegal reklamlarla satışa çıkarılıyor. Hatta bazı arazilerin büyüklüğü bin futbol sahasını bile bulabiliyor. Yayınlanana ilanlara bakıldığında, bu alanların çoğunun yangınlarla ormansızlaştırıldığı görülüyor.

Facebook’un yasadışı bu satışlara müdahale etmemesi ise büyük tepki topladı. Brezilya konumunu seçen kullanılacak, Portekizce orman yazdıklarında bu ilanlara çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Devlet yetkililerinin yanı sıra Facebook’un da bu yasadışı satışlara karşı önlem alması isteniyor. Özellikle de yerel halk, Facebook’un bu ilanları engellemesini talep ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>