Amazon neden otel satın aldı?

0

Dünyanın en büyük e-ticaret servislerinden birine dönüşen Amazon, şimdi de hayır işlerine mi el atıyor? Amazon, dün yaptığı açıklamada, Seattle’da eski bir oteli satın aldığını ve oteli şehirdeki evsizler için geçici barınma evine çevireceklerini vurguladı.

2017’de hizmete açılacak olan bina, bölgedeki bir hayır kurumuyla ortak yönetilecek. 60 odaya sahip otelde 200 kişiye kadar barınma sağlanabiliyor. Çocuklar için oyun odası, yemekhaneler, çamaşır odaları bulunan otelde çalışan sayısı minimumda olacak ve evsizlere temel ihtiyaçları temin edilecek. Ayrıca Amazon’un müşkül durumdaki insanlara bağış yapılmasını sağlayan Wish List isimli siteden de otelde kalan evsizlere elbise, ayakkabı, yiyecek, iletişim cihazları için bağış yapılması sağlanacak.

Amazon aslında binayı tam anlamıyla “iyilik” olsun diye almış değil. Binanın bulunduğu arazi çok değerli ve Seattle’daki dev gökdelenler arasında yer alıyor. Amazon 2017’den sonra burada, kendi ihtiyacı olabilecek dev bir ofis binası inşaa etmek istiyor. Ancak o planlar netleşene kadar küçük otel binası, evsizler için barınak olarak kullanılacak. Bina yıkıldıktan sonra ise içerideki evsizler, bölgedeki diğer 6 barınağa transfer edilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>