Amazon Pentagon yenilgisi için Trump’ı suçluyor

0

Amazon, Pentagon’un açtığı 10 milyar dolarlık bulut servisi ihalesini kaybetmesinin peşini bırakmıyor. 

İhaleyi Microsfot’un kazanmasının ardından Pentagon içinden sızan haberler, Trump’ın ihaleye şahsen müdahale ettiğini dile getirmişti.

Trump Amazon’a ihale verdirtmeyecek

Seçim döneminde Jeff Bezos ile ağız dalaşı yaşayan Trump, Başkan seçildiğinde Amazon’a bedel ödeteceğini açıkça ifade etmişti.

Pentagon ihalesinde finale kalan Amazon ve Microsoft arasında Microsoft’un seçilmesi için Trump’ın müdahale ettiğini artık Amazon yetkilileri de açıkça dile getiriyorlar.

Pentagon yetkilileri, Amazon, Microsoft, IBM ve Oracle arasında geçen ihale yarışında kararın Pentagon uzmanlarınca detaylıca inceleme sonunda verildiğini açıklıyor olsa da, tüm dünya Trump’ın Bezos’tan intikam aldığını kabul etmiş durumda. 

Ancak Amazon şimdi meseleyi mahkemeye götürüyor ve dava dilekçesinde, Başkan’ın Pentagon yöneticilerine, “Amazon’u sallayın,” ifadesini kullandığı iddia ediliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>