Amazon Pentagon’un Microsoft seçimini mahkemeye mi götürecek?

0

Pentagon kısa süre önce Microsfot ile 10 yıllık ve 10 milyar dolarlık bulut hizmetleri sözleşmesi imzalamıştı.

Bu ihaleye giren Google erken pes etmiş, finale kalan Amazon ve Microsoft içinse devreye Trump’ın girdiği iddia edilmişti. Zira Trump, Amazon’un sahibi Jef Bezos’a olan kişisel husumeti ile biliniyor.

Bezos, başkanlık seçimlerinde Trump ile alay etmiş ve sahibi olduğu medya kuruluşlarında Trump aleyhine ağır haberler yayınlatmıştı. Bunun üzerine Trump başkan olması halinde, Bezos’a bunların hesabını soracağını Twitter’den alanen ilan etmişti.

Amazon şimdi Pentegan’un ve CIA’nin bulut hizmetleri için Amazon’un teklifinin reddedilmesini başkanın bu kişisel husumetine bağlıyor ve ihale sonucuna itiraza hazırlanıyor.

Konunun mahkemeye de taşınması mümkün görünüyor. Amazon mahkemede haklı bulunursa, Pentagon’dan ağır bir tazminat kazanabilir. Buralar çok karışacak.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>