Amazon podcast rekabetinde güçlendi

0

Amazon podcast

Amazon podcast rekabetinde Spotify’a karşı elini güçlü gale getirdi. Wondery’i satın alan Amazon, yayın kalitesini artırmayı hedefliyor.

Amazon podcast rekabetinde kaliteyi artıracak

Podcast sektörünün son dönemde büyük bir artış yaşaması, bu alandaki şirketleri de bir hayli rekabetçi hale getirdi. Amazon, Spotify ile rekabette daha güçlü olmak için yeni bir satın alma yaptı.

Podcast platformu Wondery, Amazon tarafından satın alındı. Wondery artık Amazon Music bünyesinde faaliyet gösterecek. İddialara göre Amazon, bu satın alma için 300 milyon dolardan daha fazla bir ödeme yaptı.

Podcast sektöründe ilk sırada olmayı hedefleyen Amazon, bu alanda dev haline gelen Spotify’ı geçmeyi planlıyor. Dirty John, Dr. Death, Business Wars ve The Shrink Next Door gibi eğlenceli ve bilgilendirici podcastler de artık Amazon Musice geçmiş olacak.

Wondery dinleyicileri için ise bu satın almayla herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Dinleyiciler yüksek kaliteli ve yenilikçi içeriklere ulaşmaya devam edebilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>