Techinside Google News
Techinside Google News

Amazon Prime ne kadar?

Amazon Prime fiyat konusunda en uygun dijital platformlar arasında yer alıyor. Peki Amazon Prime ne kadar? Üyelik ücreti arttı mı?
- Advertisement -

Amazon Prime fiyat konusunda en uygun dijital platformlar arasında yer alıyor. Peki Amazon Prime ne kadar?

Amazon Prime 2023 yılında yaptığı fiyat açıklamasıyla üyelik ücretlerinde ciddi bir artış yaptı. Anca Prime fiyat stratejisi ile rekabetçi olmaya devam ediyor. Gelen zamlara rağmen, Prime fiyat konusunda halen avantajlı.

Dijital platformlar 2023 yılına abonelik ücretlerinde yaptıkları büyük ölçekli değişikliklerle giriş yaptı. Zam haberlerinin ardından artık fiyatlar belirli seviyelerde oturmaya başladı. Zamlarla birlikte Netflix’te en düşük üyelik ücreti 63,99 TL, Disney+’ta ise 64,99 TL olmuştu.

Amazon Prime ne kadar ve kaç TL ödemek gerekiyor?

Prime ise uygun fiyatlı erişim stratejisi izleyerek uzun bir süre üyelik ücretlerine zam yapmadı. Hatta 7,90 TL’lik üyelik ücreti, üyelere sunduğu avantajlarla çok daha fazlasını sağlıyordu diyebiliriz. Ancak Amazon da bu akıma uyum sağlayarak üyelik ücretinde ciddi bir artışa gitti ve 39 TL olarak yeni üyelik fiyatını belirledi.

Amazon Prime üyeliği, abonelere Prime gönderimiyle daha hızlı teslimat, Prime Video’ya erişim , Prime Music, Prime Deals, Prime Reading, Prime Gaming ve Amazon Family gibi çeşitli avantajlar sunuyor.

Amazon fiyat artışı konusunda ise aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Prime, Amazon’un tasarruf, kolaylık ve eğlenceyi bir arada sunduğu üyelik hizmeti. 2020 yılında Türkiye’de hizmete girmesinden bu yana, Prime’ı üyelerimiz için daha da değerli hale getirmek adına yatırımlarımızı sürdürürdük. Hızlı, ücretsiz, sınırsız Prime teslimatına daha fazla ürün seçeneği ekledik. Ücretsiz ertesi gün teslimat yapılan il sayısını 17’den 50’ye çıkardık, “Çok Al, Az Öde”, randevulu teslimat ve indirimlere erken erişim gibi yepyeni avantajları üyelerimize sunduk.

Ayrıca Prime Video’da, “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” gibi Amazon Originals içeriklerinin sayısını artırdık. Bergen ve “Rüyanda Görürsün” dahil gibi birçok film ve diziyle içeriğimizi zenginleştirdik.

25 Nisan itibariyle Prime hizmetimizin aylık üyelik fiyatını 39 TL olarak güncelliyoruz. Bu yeni fiyat yeni üyeler için 25 Nisan’dan, mevcut Prime üyelerimiz için 25 Mayıs’tan sonraki ilk fatura döneminden itibaren geçerli olacak. Bu, Türkiye’de Prime’ın hizmete girdiği 2020 yılından bu yana yapılan ilk değişiklik. Prime ile üyelerimize benzersiz avantajlar sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir