Amazon Prime Video 14 komedyene sıfır sansür vaat etti

0

Netflix ile başlayan orjinal içerik sektöründe farklı gelişmeler yaşanıyor. Sektörde Netflix’e rakip olmaya çalışan Amazon’un aboneliğe dayalı video stream hizmeti Amazon Prime Video için önemli bir gelişme duyuruldu. Amazon tarafından yapılan anlaşma ile birlikte 14 yeni komedyen için 0 sansür kuralı uygulanacak. Huffington Post’ta yer alan habere göre anlaşma dahilinde hazırlanacak orijinal videolar sıfır sansürle 60-80 dakika uzunluğunda olacak ve sadece Amazon Prime Video’da gösterilecek. Bu bakımdan Prime Video üyeliği olan kişiler bu içerikleri platformda izleyerek sansürsüz komedi keyfi yaşayabilecek.

Amazon Prime Video Hangi Komedyenleri Ekrana Getirecek?

Amazon tarafından anlaşma imzalayan komedyenler arasında Verma, Sorabh Pant, Kanan Gill, Kenny Sebastian, Zakir Han, Biswa Kalyan Rath, Naveen Richard, Anuvab Pal, Varun Thakur, Azeem Banatwalla, Neville Shah, Aadar Malik ve S Aravind yer alıyor.

Görünüşe göre Amazon, özellikle orijinal içerikleriyle Hindistan gibi kabalık bölgelerdeki etkinliğini arttırmaya çalışıyor. Şirket Aralık 2016’da yaptığı açıklamada Hindistan dahil olmak üzere 200 ülkede Prime Video servisinin kullanıma sunulduğunu duyurmuştu. Amazon’un bu hamlesi öncesinde aslında Netflix 2016’nın Eylül ayında Hindistan’da orjinal stand up komedi dizisi üzerine bir atılım gerçekleştirmişti. Bu hamlenin hemen ardından Amazon Prime Video ile Amazon’un da devreye girmesi oldukça dikkat çekici.

Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde ise içeriklerin farklı platformlarda yayınlanması ihtimali üzerinde duruldu. Hindistan Ceza Kanunu’nun 292. Maddesi 294. Bölümü (Kamusal alanda müstehcenlik yasası) gibi düzenlemeler sansürsüz içerikler üzerinden sorunların yaşanabileceğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>