Amazon Rivian hisseleri hakkında açıklama yaptı

Amazon Rivian
Amazon Rivian

Amazon Rivian hisseleri hakkında detaylı açıklama yaptı. Rivian’dan elektrikli teslimat kamyonu siparişi bulunan Amazon hisseleri hakkında detay verdi.

Amazon Rivian hisseleri için yüzdelik dilim paylaştı

Amazon yaptığı bir menkul kıymet dosyalamasında, 100.000 elektrikli teslimat kamyonu siparişi verdiği girişim olan Rivian Automotive Inc.’de yüzde 20 hisseye sahip olduğunu duyurdu.

30 Eylül itibarıyla Amazon, “yaklaşık yüzde 20’lik bir hisseyi temsil eden Rivian Automotive, Inc.’in imtiyazlı hissesi dahil” 3.8 milyar dolarlık özsermaye yatırımlarına sahipti. Amazon dosyalamada, bu değerin 2020’nin sonunda 2,7 milyar dolardan fazla olduğunu söyledi.

California merkezli Rivian, bu yılın başlarında ayrı bir dosyada Amazon’un otomobil üreticisine 1,3 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını ve yaklaşık 150 milyon imtiyazlı hisseye sahip olduğunu açıklamıştı. Ancak Amazon son açıklamasında yüzdelik dilim de paylaşarak detaylı bilgi vermiş oldu.

Ayrıca Amazon’da dünya çapında kurumsal ve iş geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Peter Krawiec, Rivian’ın yönetim kurulunda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz