Amazon siparişleri paraşütle indirecek

0

Amazon, siparişlerini müşterilere teslim etmek için “yok artık” denilecek yeni bir yöntemi devreye alabilir. Dev online alışveriş servisinin patentini aldığı yeni teknolojiye göre, Amazon drone’lar ile gönderdiği kargoyu müşterinin evinin önüne havadan paraşütle indirebilecek. Böylece drone’un yere inmek ve yeniden kalkmak için harcadığı zamandan tasarruf edilecekken drone’un çevreye zarar verme ihtimali de ortadan kalkmış olacak.

Amazon, kargoyu içine koyduğu özel drone paketlerine yerleştireceği entegre paraşüt sayesinde bu yeni sistemi hayata geçirebilecek. Ancak paraşüt sisteminin, büyük şehirlerde değil de, kırsal alanlarda, geniş bahçeli evlerde oturan veya çiftliğinden, arazisi üzerindeki evinden sipariş veren müşterilere yönelik bir teslimat yöntemi olacak.

Öte yandan, hangi tür ürünlerin paraşütle teslim edilebileceği de henüz net değil. Kırılabilecek, hasar alabilecek eşyaların, hassas elektronik cihazların paraşütle tesliminin mümkün olamayabileceği vurgulanıyor. Ayrıca, paraşütle teslim yönteminin patentinin alınması, sistemin uygulamaya girmesini de garanti etmiyor ancak Amazon’un bu yöntemi test edip hayata geçirmek için çalıştığı ortaya çıkıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>